Kemal Kılıçdaroğlu'ndan metrodaki sabotaja tepki: Alçaklık

İstanbul'da metrolardaki yürüyen merdivenleri sabote eden kişilerle ilgili açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Bu alçaklık öncelikle yaşlı, engelli vatandaşlarımıza sabotajdır" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da metrolardaki yürüyen merdiven ve bantları kasıtlı olarak durduran kişiler ile hemen ardından ise A Haber ekibinin gelip çekim yaptığı görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medya platformu X'ten (eski adıyla Twitter) paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, "Bir insan eğer ahlaklı ise önce mücadelesinde yiğit olur. Bu alçaklık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne değil, öncelikle yaşlı, engelli vatandaşlarımıza sabotajdır. Ama derler ya, balık baştan kokar. Çürümüşlüğün bir örneği de bu işte" ifadelerini kullandı.

Gerçek olmayan metro merdivenleri arızalı iddiasıyla belediyeyi hedef alan haberlere de değinen Kılıçdaroğlu, "Eğer bir skandal arıyorsanız, kendi belediyelerinizin çöplüğe çevirdiği ilçeleri ziyaret edin. İstanbul’a olan ihanetiniz nasıl sürüyor, gözlerinizle görün. Seçimi yalan, dolan, iftira veya böyle ahlaksızlıklarla kazanacağınızı sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz" dedi. (HABER MERKEZİ)