İYİ Parti'den Devlet Bahçeli'nin ittifak çağrısına yanıt: 26 Ağustos ruhuyla rotamız net

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, MHP'nin ittifak çağrısıyla ilgili olarak, "Milliyetçileri, vatanseverleri, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti'de buluşmaya davet ediyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yerel seçimde ittifak çağrısıyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti'de buluşmaya davet ediyoruz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün CNN Türk televizyonuna gönderdiği açıklamada, "Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına" diyerek İYİ Parti'ye yerel seçimde iş birliği çağrısı yapmıştı.

Yazılı açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Genel Başkan Meral Akşener'in açıklama yapacağı 26 Ağustos tarihini işaret ederek, "26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet" dedi.

Zorlu'nun açıklaması şu şekilde:

"Bildiğiniz gibi bir süredir partimizin seçim çalışmaları ve olası yol haritasının kamuoyunda geniş biçimde irdelendiği, farklı iddiaların da öne çıkarıldığı görülmektedir. Dün de bir TV programında Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden benzer bir gelişme zuhur etmiş ve bugün gün içerisinde kimi yetkililerince kurumsal kimliğimizi hedef alan talihsiz açıklamalar ortaya konulmuştur.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, 24 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen büyük kongremizde 85 milyon insanımız için siyasette yeni bir zemin, yeni bir yol açma irademizi ortaya koymuş ve en büyük gücümüze yani milletimize kulak vereceğimizi ifade etmiştir.

Söz konusu tartışmaya ilişkin olarak partimizin görüşünü açıkça kamuoyuna iletiyor ve güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti'de buluşmaya davet ediyoruz: 26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet!" (HABER MERKEZİ)