İddia: Yasaklar temmuzda da devam edecek

Gazeteci Candaş Tolga Işık, kabine üyeleriyle korona virüsü tedbirleri üzerine görüştüğünü belirterek Temmuz'da da yasakların devam edeceğini öne sürdü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazeteci Candaş Tolga Işık, kabine üyeleriyle korona virüsü tedbirleri üzerine yaptığı görüşmeyi sosyal medyada açıkladı. Korona virüsü tedbirleri kapsamında yasakların Temmuz'da da devam edeceğini belirten Işık, "Konuştuğum kabine üyelerindeki genel eğilim haziran sonu yasakları önce gece 12’ye uzatmak ve pazarı açmak ardından da ağustos ayında tamamen kaldırmak" ifadelerini kullandı.

Işık, görüşme ayrıntılarını şöyle aktardı:

"Konuştuğum kabine üyelerindeki genel eğilim haziran sonu yasakları önce gece 12’ye uzatmak ve pazarı açmak ardından da ağustos ayında tamamen kaldırmak. Kararın son hali Bakanlar Kurulu’daki değerlendirmede netleşecek ama görünen o ki temmuzda da yasaklar -bir şekilde- devam..."

"Aşılamada belli bir noktaya geldikten sonra Sağlık Bakanlığı ve Kültür-Turizm Bakanlığı özellikle sonbaharda kapalı mekanlara girmek isteyenlere bir takım kriterler (aşı ya da hastalık geçirmiş olmak gibi...) belirlemek üzere çalışıyor. Detaylara ulaşıp teyid edince yazacağım."

Etiketler korona tedbir