İBB, 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerinin yıl dönümünde 'Demokrasi Şenliği' düzenleyecek

İBB, 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerinin yıl dönümünde ‘Demokrasi Şenliği’ düzenleyecek. İETT, ulaşım için Yenikapı’ya ek seferler düzenleyecek ve etkinlik alanına ücretsiz ring seferleri yapılacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 23 Haziran 2019 seçimlerinin üçüncü yıl dönümünü, Yenikapı’daki etkinlik alanında düzenleyeceği ‘Demokrasi Şenliği’ ile kutlayacak. 23 Haziran Perşembe günü saat 14:00’te kapıların açılacağı tören alanında gün boyunca açık alanda DJ performansı, kortej grubu, jonglör ve pandomim gösterileri yapılacak.

ANKA Haber Ajansı'nın aktardığı bilgilere göre, İBB’nin tüm iştirak ve birimlerinin yer alacağı etkinliğe katılan ziyaretçiler, mandala, tuval boyama, rüzgâr gülü yapımı atölyelerine katılacak. Şehir Hatları’nın ürettiği deniz taksileri, alanda ziyaretçileri bekleyecek. Etkinlik alanında ayrıca İETT tarafından alınan yeni metrobüs araçları, tarihi Kadıköy-Moda nostaljik tramvayı, itfaiye eğitim aracı, temizlik araçları ve şehre hizmet veren çeşitli araçlar olacak.

Yenikapı etkinlik alanında DJ Ersin, Evdeki Saat ve Mavi Gri grupları sahne alacak. Ardından sahneye Reynmen ve BEGE çıkacak. Etkinlik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasının ardından Edis konseriyle devam edecek.

YENİKAPI’YA EK SEFERLER DÜZENLENECEK

İETT, Demokrasi Şenliği’ne ulaşım için Yenikapı’ya ek seferler düzenleyecek. Metro ile alana gelmek isteyenler için de Yenikapı metrosundan etkinlik alanına ücretsiz ring seferleri yapılacak. (HABER MERKEZİ)