Fadik Sevin Atasoy: Tutunamayanlar dizisindeki benzerlik aşikar!

Fadik Atasoy'dan Tutunamayanlar dizisi hakkında intihal iddiası: Yazarı ve oyuncusu olduğum Muse - Bir Esin Perisi Davası oyunumda adı geçen karakterler, fikir, konu ve içeriğin Tutunamayanlar dizisindeki bölümde kullanılmış olması, mevcut benzerlik aşikardır.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sanatçı Fadik Sevin Atasoy, başrollerinde Doğu Demirkol, Zafer Algöz'ün yer aldığı TRT dizisi Tutunamayanlar'ın intihal yaptığını iddia etti. Atasoy dizideki karakter ve konunun, kendi yazıp oynadığı Muse oyunuyla büyük benzerlikler gösterdiğini söyledi ve tiyatro oyunundan kesitler almaya devam ederlerse hukuki yollara başvuracağını açıkladı.

Edinburg Fringe Festivali'nde Avrupa seyircisiyle buluşan, Fadik Sevin Atasoy'un yazıp oynadığı, Erdal Beşikçioğlu'nun yönettiği Muse tiyatro oyununda yer alan sahnelerin, Doğu Demirkol’un başrolünde yer aldığı ‘Tutunamayanlar’ dizisinde yer aldığı iddiası gündem oldu. Konu hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Atasoy, “Yazarı ve oyuncusu olduğum Muse – Bir Esin Perisi Davası oyunumda adı geçen karakterler, fikir, konu ve içeriğin Tutunamayanlar dizisindeki bölümde kullanılmış olması, mevcut benzerlik aşikardır” dedi.

FADİK SEVİN ATASOY: TELEFONLARIM SUSMADI

Dizinin yayınlandığı gece telefonunun susmadığını, ilk etapta söylenenlere inanmadığını ama izleyince korktuğunu belirten Atasoy, dizinin bundan vazgeçmesi gerektiğini, aksi takdirde huhuki ve resmi yollara başvuracağını belirtti. (HABER MERKEZİ)