Çınar Erkin için kayyım talebi

Caner Erkin'in oğlunu alabilmek için açtığı velayet davasında mahkeme, çocuğu temsilen davayı takip açısından Çınar Erkin için kayyım atanmasına karar verdi.
Caner Erkin

DUVAR – Beşiktaş’ın milli futbolcusu Caner Erkin’in oğlu Çınar’ın velayetini alabilmek için eski eşi Asena Atalay’a açtığı davada mahkeme, kayyım atanmasına karar verdi. İstanbul Aile Mahkemesi, Çınar Erkin’in davadaki haklarının korunması amacıyla kayyım atanması için Sulh Hukuk Mahkemesi’ne ihbarda bulundu.

İstanbul Aile Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya Caner Erkin’in avukatı Nazlı Kara ve Asena Atalay’ın avukatı Beyza Sındıraç katıldı. Karar aşamasına gelen davada Aile Mahkemesi Hakimi, Yargıtay Hukuk Kurulu’nun ‘çocukların hakların korunması için kayyım atanması’ yönünde nisan ayında bir karar açıkladığını, bu nedenle de velayet davalarında çocukları temsilen kayyım atandıktan sonra karar vereceğini belirtti. Hakim, kayyım atanması için Sulh Hukuk Mahkemesi’ne ihbarda bulundu. Sulh Hukuk Mahkemesi Çınar Erkin için kayyım belirledikten sonra, velayetin değiştirilmesi davasında çocuğun anne Asena Atalay’da mı yoksa baba Caner Erkin’de mi kalacağına aile mahkemesi karar verecek. (İSTANBUL/DHA)