Asena Atalay ve Caner Erkin davasının hakimi: Sizi tutuklama yetkim var

Caner Erkin ve eski eşi Asena Atalay'ın çocuklarının velayeti için açtıkları davaya devam edildi. Taraflar arasında çıkan tartışmalar üzerine hakim, "Sizi tutuklama yetkim var. Ama gestapo gibi yargılama istemiyorum" diye konuştu.
Asena Atalay'ın katıldığı duruşmada, Caner Erkin'i avukatları temsil etti.

DUVAR – Futbolcu Caner Erkin ve eski eşi Asena Atalay’ın çocuklarının velayeti için açtıkları davada, tartışma çıktı. Mahkeme hakimi, taraflar arasında yaşanan tartışma üzerine “Sizi tutuklama ve bir hafta yatırma yetkim var. Ama gestapo gibi yargılama istemiyorum” dedi.

İstanbul 11’inci Aile Mahkemesi’nde görülen velayet davasına davalı Asena Atalay avukatı ile katılırken davacı Caner Erkin’i avukatları temsil etti.

ATALAY’IN TANIKLARI DİNLENDİ

Duruşmada Asena Atalay’ın kardeşi Alican Atalay tanık olarak dinlendi. Caner Erkin’in çocuğu gerektiği kadar almadığını ileri süren Alican Atalay, “Ayda bir veya 1.5 ayda bir kere görüşmeyle olmaz bu. Çocuğu gerektiği kadar almıyor. Küçük Çınar babasının kendisiyle şahsi ilişki kurmamasının eksikliğini yaşıyor” dedi.

“Çocuğun bakımını ihmal eder bir gece hayatı var mı?” sorusuna tanık Atalay, “Benim bildiğim normal bir hayatı var. Ayda bir kere dışarı çıkar. Hayatını çocuğuna göre ayarlayan bir insandır” yanıtını verdi. “Asena’nın erkek arkadaşı var mı?” sorusuna ise, “Boşandıktan sonraki günler itibariyle söylüyorum yoktur” şeklinde cevap verdi.

Daha sonra tanık Ayşe Gamze Güldiken’in ifadesine başvuruldu. Güldiken de, “Bize sürekli geliyor. Hem tek, hem de çocuğuyla geliyor. Çocuk sürekli annesiyle birliktedir. Sürekli ona danışır. İyi yetişmiş bir çocuk” dedi.

HAKİM: BU DAVA ÇOCUK REŞİT OLANA KADAR SÜRER

Taraflar arasında sık sık tartışma çıkınca mahkeme hakimi, “Siz böyle yaparsanız bu dava çocuk reşit olana kadar sürer” dedi. Asena Atalay da “Keşke reşit olana kadar sürse de Caner korkudan iki hafta da bir oğlunu görse” ifadelerini kullandı.

ATALAY: BU DAVA PARA DAVASI DEĞİL…

Caner Erkin’in avukatları da Asena Atalay’ın kardeşi Alican Atalay hakkında savcılığa sahte çek düzenlemek ve dolandırıcılık suçundan, Erkin’in suç duyurusunda bulunduğunu belirterek tanıklığını kabul etmediklerini söyledi.

Bunun üzerine Asena Atalay yüksek sesle, “Bu dava çocuk davası. Para davası değil. Caner gelip davasına sahip çıksın” diyerek tepki gösterdi. Hakim de kürsüyü yumruklayarak tarafları susturmaya çalıştı. Ancak tarafların bağırarak kavga etmeleri üzerine hakim mahkeme salonunu terk etti.

‘SİZİ TUTUKLAMA YETKİM VAR’

Tarafların tartışmayı bitirmesi üzerine hakim, taraflara “Sizi tutuklama ve bir hafta yatırma yetkim var. Ama gestapo gibi yargılama istemiyorum. Ben magazini bilmem, hakimim. Kararlarımla konuşurum. Asena anne olarak hisleriyle konuşuyor. Ama avukatlar saygılı olma” dedi. 11. Aile Mahkemesi hakimi Seren Serengil’e de zorlama hapsi vermişti.

Asena Atalay duruşma çıkışı, “Dünyayı ve Türkiye’yi ilgilendiren daha büyük sorunlar var arkadaşlar. Çınar gayet mutlu, gayet sağlıklı. O yüzden çok konuşulacak bir şey yok” diye konuştu. (İSTANBUL/DHA)