Elton John'dan Sting'e Türkiye mesajı

Elton John Antalya konserinde sahneden Türkiye programlarını iptal eden Sting, Jennifer Lopez'e seslendi: Neler kaçırdıklarını bilmiyorlar. Bu şarkıyı da onlara ithaf ediyorum...

DUVAR – Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Elton John, Antalya konserinde 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ve yaşanan saldırılar nedeniyle Türkiye konserlerini iptal eden Sting, Jennifer Lopez gibi dünya yıldızlarına sahneden mesaj gönderdi. John, “Bazı arkadaşlar Türkiye konserlerini iptal etmişler. Neler kaçırdıklarını bilmiyorlar. Bu şarkıyı da onlara ithaf ediyorum” dedi. John, binlerce hayranına unutamayacakları bir gece yaşattı.

‘Sir’ unvanlı İngiliz şarkıcı Elton John, dün akşam Expo 2016 Antalya’da unutulmaz bir konser verdi. Bugüne kadar 80 ülkede 4 binden fazla konser veren İngiliz şarkı yazarı, besteci ve piyanist Elton John, özel jetinde 30 kişilik ekibiyle dün saat 16.00’da Londra’dan Antalya’ya geldi. Antalya Havalimanı’ndan direkt Aksu İlçesi’ndeki Expo 2016 Antalya alanına geçen Elton John ve ekibi, konserin düzenleneceği Kır Aktivite Alanı’ndaki sahnede kendisi için oluşturulan özel kulise geçti. John, ekibiyle konser saatine kadar kuliste vakit geçirdi. Türk mutfağından yemeklerin ikram edildiği Elton John, daha önceki konserlerinde de giydiği kırmızı- siyah renkli kostümüyle saat 22.00’de sahneye çıktı.

8 BİN KİŞİYE KONSER

Elton John konsere ‘One Night Only’ adlı parçasıyla başladı. Kırmızı- siyah kostümü, gözlükleri ve kırmızı ayakkabılarıyla sahne alan John, şarkılarını söylerken zaman zaman piyanosunun üzerine çıkarak seyircileri selamladı. 8 bin kişiye müzik ziyafeti yaşatan Elton John’un, ayakkabılarının altının yıprandığı görüldü. Konserde 1970’lerden bu yana hit olan şarkılarını seslendiren Elton John, bu yılın Şubat ayında çıkardığı ‘Wonderful Crazy Night’ isimli albümünde yer alan parçaları da seslendirdi.

İNGİLİZCE SESLENDİ

Konserde Elton John’a gitarda ve vokalde Davey Johnstone, davulda ve vokalde Nigel Olsson, perküsyonda John Mahon, bas gitarda Matt Bissonette ve klavyede Kim Bullard eşlik etti. Ünlü müzisyen, piyano performansıyla da büyük beğeni topladı. Elton John kendisini dinleyenlere, İngilizce, “İyi akşamlar Antalya. Bu gece burada olduğumuz için çok mutluyuz” diye seslendi. Elton John, kır aktivite alanında bazı şarkılarını da sevenleriyle birlikte söyledi.

6 Grammy ödülü kazanan Elton John, Akademi, Tony ve Altın Küre ödüllerine uzandı. Lady Diana’nın ölümünden sonra yazdığı ‘Candle in the Wind’ albümü 33 milyon sattı.
(ANTALYA-DHA)