Hastane: Muhittin Böcek uyandırılmadı, sadece cihazdan ayrıldı

Korona virüsüne yakalanan ve kronik rahatsızlığı bulunduğu için durumu kötüye giden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in durumu iyiye gidiyor. Ancak uyandırıldığı yönündeki iddialar hastane tarafından doğrulanmadı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in korona virüsü iyiye gidiyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Başkan Böcek’in sağlık durumuyla ilgili yapılan açıklamada, ”Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek’in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Son 24 saat içerisinde olumsuz giden herhangi bir gelişme yaşanmamış olup, klinik seyri stabil olarak devam etmektedir” denildi.

Hastane yetkilileri de yaptıkları açıklamada, Başkan Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisinin devam ettiğini, sağlık durumunda kötüye giden bir durumun bulunmadığını belirtti.

Cihaza bağlı olan Böcek'in, "Uyandırıldığı" yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve şu an için uyandırılmasının söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada başkanın geçen haftaya göre çok daha iyi olduğu, farklı olarak sadece ECMO cihazından ayrıldı kaydedildi.

36 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDA

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos'ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Hastanede takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek'e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı. (HABER MERKEZİ)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR