Akit TV'nin 'Anırkabir' başlığı RTÜK'e taşınıyor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun CHP’li üyesi İlhan Taşçı, devlet erkanının 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Anıtkabir’i ziyareti sırasında haber altyazısında “Anırkabir” başlığını kullanan Akit TV'yi, 'en ağır yaptırım istemi'yle RTÜK'e şikayet edeceğini duyurdu. Taşçı, “Akit TV’nin imza attığı ahlaksızlık görmezden gelinemez” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi parti genel başkanları ve bakanların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünde Anıtkabir’i ziyareti sırasında Akit TV KJ’sinde “Devletin zirvesi Anırkabir'de” başlığını kullandı. Akit TV’ye sosyal medyadan tepki yağdı.

RTÜK’ün CHP’li üyesi İlhan Taşçı, Akit TV’nin bu ifadesini RTÜK’e taşıyacağını açıkladı.

Taşçı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bunun KJ hatası olarak geçiştirilemeyeceğini söyleyerek şunları belirtti:

“30 Ağustos Zaferimizin kahramanı Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’deki törene ilişkin yayında Akit TV’nin imza attığı ahlaksızlık görmezden gelinemez. Yayınla ilgili en ağır yaptırım istemiyle RTÜK Başkanlığına yarın resmi olarak başvuracağım. Cumhuriyet ve kazanımları ile Ulu Önder Atatürk’e yönelik ahlaksızlık konusunda sicili hayli kabarık ve karanlık olan Akit TV’nin bu terbiyesizliği KJ hatası denilerek geçiştirilemez. RTÜK Üst Kurulu ilk toplantısında bu yayını masaya yatırmalıdır, gerekeni yapmalıdır.”