Duygu Delen'in cenazesinde adalet istendi

Gaziantep'te Mehmet Kaplan'ın 4. kattaki evinden şüpheli şekilde düşerek ölen 17 yaşındaki Duygu Delen'in cenazesinde baba Bülent Delen, "Bir çocuğun ölümü bu şekilde kısa olmuyor. Lütfen adalet istiyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gaziantep'te Mehmet Kaplan'ın Batıkent Mahallesi'ndeki  evinin 4'üncü kat penceresinden şüpheli şekilde düşerek ölen 17 yaşındaki Duygu Delen toprağa verildi. Asri Mezarlık'ta düzenlenen cenaze töreninde Duygu Delen'in arkadaşları ve yakınları 'Adalet istiyoruz" dedi.

Cenaze töreninde konuşan baba Bülent Delen, "Adalet istiyorum. Bir çocuğun ölümü bu şekilde kısa olmuyor. Lütfen adalet istiyorum. Cumhurbaşkanıma yazı yazdım. Benim kızım bu tabutun içinde. Allah rızası için gereken yapılsın" diye konuştu.

Çıkarıldığı mahkemece, 'cinsel istismar ve kasten öldürme' suçlamalarıyla tutuklanan Mehmet Kaplan'ın ifadesinde olay günü tartıştığı Duygu Delen'e 'bir kaç kez' vurduğunu söylediği öğrenildi.

Mehmet Kaplan'ın geçen yıl Ocak ayında otomobil ile 1 çocuk annesi Zeynep Berna Atay'a çarparak ölümüne neden olduğu öğrenildi. Ehliyeti olmayan Kaplan'ın kaza sonrası yapılan soruşturmada 2.10 promil alkollü olduğu belirlendi. Mehmet Kaplan bu davadan adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanıyordu.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, bugün 16.30'da Gaziantep'te Duygu Delen için eylem yapacak. Gaziantep Barosu'nun yanı sıra Aydın Barosu da Duygu Delen davasının takipçisi olacaklarını açıkladı. (HABER MERKEZİ/MA)