Zimmet soruşturmasında dört gözaltı daha

Yalova Belediyesi'ndeki soruşturmada dört kişi daha gözaltında. Adliyeye sevk edilecekler.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yalova Belediyesi'nde bir çalışanın zimmetine para geçirdiği iddiasıyla yürütülen soruşturmada 4 kişi daha gözaltına alındı. Belediyede görevli bir sekreter ile 3 şoförün ifade işlemleri sürüyor. Gözaltındaki S.K, A.I, F.V. ve Ö.G daha sonra adliye sevk edilecek.

Ne olmuştu?

Yalova Belediyesi yetkilileri, 6 Şubat'ta Mali Hizmetler Müdürlüğünde çalışan R.E.'nin muhasebe kayıtlarında usulsüzlük yaptığı tespit edilmiş ve İl Emniyet Müdürlüğüne başvurulmuştu. R.E.'nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Mali Hizmetler Müdürü Ş.R.K. ve müteahhit Bekir B. tutuklanmıştı.

Gözaltına alınan zanlılardan belediye personeli S.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, daha sonra gözaltına alınan Güleç'in sekreteri B.T. ile soruşturma dosyasında adı geçen şirketin muhasebe personeli O.G. de tutuklanmıştı. Ardından Güleç'in şoförü B.E. adli kontrol şartıyla salıverildi ve T.T, H.Ç. ve E.G. de cezaevine gönderildi.

Belediyeden usulsüz ödeme aldıkları iddia edilen 9 zanlının daha cezaevine gönderilmesiyle soruşturmadaki tutuklu sayısı 18'e yükselmişti.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile Başkan Yardımcısı Halit Güleç, 27 Şubat'ta İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmış, Salman hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca "ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet" suçlarından soruşturma başlatılmıştı. (AA)