Cübbeli Ahmet Hoca: Doğu Perinçek kardeşimize şükranlarımızı arz ederiz

Cübbeli Ahmet Hoca, Diyanet'e destek veren Doğu Perinçek'e 'Kardeşim' diyerek teşekkür etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek Haber Türk'te katıldığı bir programda LGBTQ+ bireyleri hedef alan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı savunarak "Kadıköy ve Şişli Belediyesi, çocukları eşcinselliğe özendiriyor. Bu kabul edilecek bir durum değil. Bunun üzerine Diyanet bir açıklama yaptı. Bence Diyanet'in yaptığı açıklama çok yerindedir. Bir açıklama Diyanet tarafından yapılınca yanlış olmaz. Kur'ana göre referanslar ortaya konularak bir açıklama yapıldı. Ben Diyanet'in eşcinsellere yönelik açıklamasını çok isabetli buluyorum" demişti.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya hesabından Perinçek'e teşekkür etti: "Diyânet'i destekleyen ve değerlerimizi azîz tutan Doğu Perinçek kardeşimize şükrânlarımızı arz ederiz."

Diyanet'in açıklamasını eleştiren Ankara ve Diyarbakır barolarına soruşturma açılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da meslek örgütlerindeki yönetimlerin değişmesi için baroların ve meslek odalarının seçim sistemlerinin değiştirilmesini öngören bir çalışma yapılmasının talimatını vermişti. (HABER MERKEZİ)

Feyzioğlu: Çok yoğun görüştüm, amaç baroları zayıflatmak değilFeyzioğlu: Çok yoğun görüştüm, amaç baroları zayıflatmak değil

Feyzioğlu: Öyle bir taslak gündemde yokFeyzioğlu: Öyle bir taslak gündemde yok

Baroların seçim sistemi değiştiriliyorBaroların seçim sistemi değiştiriliyor

Erdoğan'dan 'baroların seçim sistemi değişecek' mesajıErdoğan'dan 'baroların seçim sistemi değişecek' mesajı

Diyarbakır Barosu: 130 bin meslektaşımızla direneceğizDiyarbakır Barosu: 130 bin meslektaşımızla direneceğiz

Deman Güler: LGBTİ bahanesi ile baroları yola getirmek istiyorlarDeman Güler: LGBTİ bahanesi ile baroları yola getirmek istiyorlar