Esra Elönü'nün 'üzüntüsü' kısa sürdü

Yazar Sevda Noyan'ın "ölüm listesi" sözleriyle ilgili açıklama yapan program sunucusu Esra Elönü, "Konuğumun söylediklerinin haddi aşan ifadeler olduğu bir gerçek ve müdahale etmem gerekirdi. Gösterdiğim gafletin toplumsal barış ve birliktelik aleyhine yarattığı algıdan dolayı üzgünüm" dedi. 20 dakika sonra attığı başka bir mesajda ise programda olduğu gibi konuğunun sözlerine destek verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Esra Elönü, sunduğu televizyon programına konuk olan yazar Sevda Noyan'ın "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" sözlerine müdahale etmemesi nedeniyle üzgün olduğunu söyledi.

Twitter hesabından açıklama yapan Esra Elönü, "Programda konuğumun son dönemlerdeki darbe imalarını değerlendirirken söylediklerinin haddi aşan ifadeler olduğu bir gerçek ve müdahale etmem gerekirdi. Gösterdiğim gafletin toplumsal barış ve birliktelik aleyhine yarattığı algıdan dolayı üzgünüm. Onun dışında her türlü kaos çıkarma ve darbe yapma imalarına karşı demokrasiyi ve hukuku savunma kararlılığımızın da bilinmesini isterim" ifadelerini kullandı.

Esra Elönü bu mesajından 20 dakika sonra başka bir tweet attı. Bu kez, programda olduğu gibi Sevda Noyan'ın sözlerine destek verdi: "Darbe yapma zihniyetinde olanlar, imasında bulunanlar ya o şekilde gidecekler ya bu şekilde gidecekler diyerek gargara yapanlar için söylediğim 'Dört ayaklarını da denk alsınlar' ifadesinin sonuna kadar arkasındayım."

Canlı yayında ölüm listesinden bahsettilerCanlı yayında ölüm listesinden bahsettiler

NE OLMUŞTU?

Esra Elönü'nün Ülke TV'de sunduğu Arafta Sorular Programı'na katılan yazar Sevda Noyan, son dönemdeki "darbe iması" tartışmalarıyla ilgili olarak "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk... Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" diye konuştu.

Programın sunucusu Esra Elönü ise, Noyan'ın sözlerine gülümseyerek "Ayak az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar" diyerek destek vermişti. (HABER MERKEZİ)

Ülke TV ve Kanal 7'den sadece Sevda Noyan için özürÜlke TV ve Kanal 7'den sadece Sevda Noyan için özür