Ülke TV ve Kanal 7'den sadece Sevda Noyan için özür

Esra Elönü'nün sunduğu "Arafta Sorular" programında Sevda Noyan'ın sarf ettiği sözlerle ilgili olarak Ülke TV ve Kanal 7'den açıklama ve özür geldi. Açıklamada Sevda Noyan'ın sözlerinin tasvip edilmediği belirtildi ancak yayın sırasında bu sözleri tasvip eden Elönü için bir değerlendirme yapılmadı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ülke TV ve bağlı olduğu Kanal 7 Medya, 'Arafta Sorular' programında, "Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" ifadesini kullanan Sevda Noyan'ın açıklamaları için özür diledi.

Ülke TV, Esra Elönü'nün sunduğu "Arafta Sorular" programında "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hala 3-5 var, benim listem hazır" gibi ifadeler kullanan yazar Sevda Noyan ile ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamada Sevda Noyan'ın sözlerine katılarak, "dört ayaklarını denk alsınlar" diyen sunucu Esra Elönü ile ilgili bir değerlendirme ise yer almadı.

Noyan'ın sözlerinin tasvip edilmediği belirtilerek özür dilenen açıklamada şunlar kaydedildi:

"3 Mayıs 2020 Pazar günü Arafta Sorular Programı’na konuk olan Sevda Noyan’ın, kamuoyunda tartışılan 'darbe söylentileri' üzerine yapmış olduğu maksadını aşan açıklamaları Kanal 7 Medya Grubu’nun kurumsal değerleri ve yayın ilkeleri ile hiçbir şekilde uyuşmamaktadır.

Sevda Noyan’ın 'darbe ve darbecileri' eleştirmenin ötesindeki söylemlerini Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu olarak asla tasvip etmiyoruz. Tasvip etmediğimiz ve yayın ilkelerimize aykırı sözlerin Ülke TV ekranlarından sarfedilmesi nedeniyle kamuoyundan özür dileriz." (HABER MERKEZİ)

Canlı yayında ölüm listesinden bahsettilerCanlı yayında ölüm listesinden bahsettiler