Canlı yayında ölüm listesinden bahsettiler

Esara Elönü'nün programına konuk olan Sevda Noyan, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili "Bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" ifadelerini kullandı. Noyan, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine ise "Konuşmam niye size dokundu, tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız," dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Haber 7 yazarı Esra Elönü'nün ÜlkeTV'de sunduğu Arafta Sorular Programı'na konuk olan yazar Sevda Noyan, son dönemde gündeme gelen darbe tartışmalarının ardından, sözü 15 Temmuz darbe girişimine getirerek "15 Temmuz kursağımızda kaldı" dedi.

'BİZİM AİLE 50 KİŞİYİ GÖTÜRÜR'

Yazar Noyan'ın sözleri şu şekilde oldu:

"15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk... Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır."

Programın sunucusu Esra Elönü ise, Noyan'ın sözleri üzerine gülümseyerek "'Ayak' az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar" ifadeleriyle destek verdi.

RTÜK ÜYESİ TAŞÇI: PAZARTESİ GÜNÜ DİLEKÇE VERECEĞİM

Bu arada, RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, sosyal medya hesabından Pazartesi günü dilekçe vereceğini duyurdu. Taşçı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yayın nedeniyle toplumun geniş bir kesiminde infial oluştu. Çok sayıda soru alıyorum. Yayını RTÜK nezdinde bizzat takip edeceğim. Üst Kurul gündemine alınması için de Pazartesi günü dilekçe vereceğim. RTÜK Yasası, yayında “toplumu kin ve düşmanlığa tahriki” açıkça suç sayar.”

'BU SEFER KAÇACAK DELİK BULAMAZSINIZ'

Sevda Noyan, sözlerinin sosyal medyada tepki toplaması üzerine de hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Evet açık ve net söylüyorum. Hiçbirinizden korkmuyorum hain zombiler. Şayet bir kez daha bu ülkede darbe yapmaya kalkarsanız sonunuz hiç iyi olmayacak bunu çok iyi bilin. Yaptığınız hakaretleri attığınız iftiraları size iade ediyorum... Bilin ki hiç etkilenmiyorum.. Hain zombiler.

"Konuşmam niye size dokundu, tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız. Sahte hesaplarla istediğiniz kadar saldırın, hiç etkilenmem. Alışkınız sizin iftiralarınıza... Liderim Recep Tayyip Erdoğan... Sonuna kadar onun yanındayım."

Sevda Noyan’ın eşi Engin Noyan, Samanyolu TV’de "Kapılar ve Köprüler" isminde program yapıyordu.

Noyan'a sosyal medyadan gelen tepkilerden bazıları şöyle oldu:

(HABER MERKEZİ)