İbrahim Kalın ABD ile güvenli bölgeyi görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien telefonda görüştü. Yapılan açıklamada, "Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölgenin tesis edilmesi ve bu alanda bundan sonra atılması öngörülen adımlar ele alınmıştır" ifadeleri yer aldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien'la telefonda görüştü. Görüşmede, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'nin olası adımları ele alındı.

Kalın ve O'Brian görüşmesiyle ilgili yapılan açıklamada "Görüşmede, Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölgenin tesis edilmesi ve bu alanda bundan sonra atılması öngörülen adımlar ele alınmıştır. Görüşmede ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD Başkanı Donald Trump’ın daveti üzerine 13 Kasım 2019 tarihinde Washington’a gerçekleştireceği ziyaretin gündemiyle ilgili görüş alışverişinde bulunulmuştur. Sayın Kalın, güvenli bölgenin amacının Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde sınırımızı terörist unsurlardan temizlemek ve mültecilerin evlerine dönüşünü sağlamak olduğunu, DEAŞ ile mücadelenin de kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etmiştir" ifadeleri yer aldı. (HABER MERKEZİ)

Çavuşoğlu: Harekat için bildirimlerde bulunacağızÇavuşoğlu: Harekat için bildirimlerde bulunacağız