Erdoğan'dan 'Pelikan'a ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosphorus Global ile buluştu. Twitter hesabından buluşmayı duyuran Bosphorus Global, "Yurt dışı faaliyetleri hakkında da bilgi verildi" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kendisini "düşünce kuruluşu" olarak tanımlayan Bosphorus Global, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geldiklerini duyurdu. Bosphorus Global'in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Başkan Erdoğan müessesemize teşrif buyurdular. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmede Başkan Erdoğan'a müessesemizin @FetoGercekleri, @Yekvucutcom, @DogrusuNe, @FactsofTR, @FactCheckingTR, @ShameChronicles gibi projelerinin yanı sıra yurt dışı faaliyetleri hakkında da bilgi verildi" ifadeleri yer aldı.

@FetoGercekleri, @Yekvucutcom, @DogrusuNe, @FactsofTR, @FactCheckingTR, @ShameChronicles kullanıcı isimli Twitter hesapları, Bosphorus Global tarafından yönetiliyor.

Bosphorus Global, "Pelikancılar" adıyla bilinen grup olarak anılıyordu. Bu ziyaret ve sözü edilen faaliyetlerin açıklanması da sosyal medyada benzer yorumlara neden oldu. Görüşmede isimleri Pelikan yapılanması ile anılan Hilal Kaplan ve eşi Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkanı Süheyb Öğüt ve Başkan Yardımcısı Ceyhan Aksoy da yer aldı.

PELİKAN GRUBU NEDİR?

Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016'da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu'na karşı sert ifadelerin yer aldığı 'Pelikan Bildirisi'ni yayınlamıştı. 'Pelikan Darbesi' olarak da anılan bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu istifa etmişti. (HABER MERKEZİ)

Yol ayrımı: Genleşmiş ‘Pelikan’a karşı TürkiyeYol ayrımı: Genleşmiş ‘Pelikan’a karşı Türkiye