Ceylanpınar'a roket atıldı: 5 yaralı

Ceylanpınar'a düşen roket nedeniyle 5 kişi yaralandı. Şanlıurfa Valiliği'nin açıklamasında, roketin Suriye'den atıldığı belirtildi.
Fotoğraf: İbrahim Toprak/AA

DUVAR – Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine roket atıldı. Şanlıurfa Valiliği, roketin isabet ettiği evde 5 kişinin hafif şekilde yaralandığını açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ise roket atışlarının ardından Suriye’ye ağır silahlarla atış yapıldığını duyurdu.

Habertürk Televizyonu canlı yayınına bağlanan Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, roketin bir eve isabet ettiğini söyledi.

Aksak, “Saat 21.00 sularında şiddetli bir patlamayla ilçe halkı panikledi. Hamdolsun herhangi bir can kaybımız yok. 1 vatandaşımız ağır yaralı, 3 vatandaşımız da hafif yaralı. Bunlara da gerekli müdahale yapıldı. Ağır yaralı vatandaşımız Şanlıurfa’ya sevk edildi. Vatandaşlarımızı uyardık, parklardan, sokaklardan çekilmelerini söyledik. Çünkü her an yine olabilir” dedi.

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 5 kişinin hafif şekilde yaraladığı aktarıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“22 Temmuz 2019 (Bugün) saat 21.00 sularında Suriye tarafından atıldığı değerlendirilen iki roketten birinin, İlimiz Ceylanpınar ilçesi Turgut Özal Mahallesindeki bir evin çatısına isabet etmesi sonucu; beş (5) vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış, yaralı vatandaşlarımız Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Olay yeri ve çevresi ile ilçe genelinde geniş güvenlik tedbirleri alınarak olaya ilişkin soruşturma başlatılmıştır.”

MSB: CEYLANPINAR’A YAPILAN ROKET ATIŞLARINA KARŞILIK VERİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ise roket atılmasının ardından Suriye’ye ağır silahlarla atış yapıldığını duyurdu.

Açıklamada, “Ceylanpınar’da beş vatandaşımızın yaralanmasıyla sonuçlanan ve Suriye tarafından yapıldığı değerlendirilen roket atışlarına, sınır bölgesindeki ağır silahlarımızla meşru müdafaa kapsamında gerekli karşılık verilmiştir. Ağır silahlarla verilen bu karşılık sonucunda Suriye tarafında yerleri önceden tespit edilen yedi hedef imha edilmiştir” denildi. (HABER MERKEZİ)