Mimarlar Odası: AOÇ arazisi 1 liraya gidiyor

Mimarlar Odası Ankara Şube Tezcan Karakuş Candan, bugünkü Resmî Gazete kararına göre AOÇ arazisinde bulunan, Ankapark sınırında toplam 8 bin 500 m2 alanda tarımsal depolama alanının 1-4 lira arası bedelle kiraya verildiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Çoban Mektebi ve Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) ilgili basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, bugün Resmî Gazete’de yayınlanan karara göre AOÇ arazisinde bulunan, Ankapark sınırında toplam 8 bin 500 metrekarelik tarımsal depolama alanının kiraya verildiğini açıkladı. Candan, Ankapark’ın sınırlarının genişletilmeye çalışıldığını ifade ederek, “Büyük ihtimal Ankapark’ın işletmesini alan şirkete verilecek. Arazinin 1 metrekaresinin aylık kirası, 1-4 lira arasında değişiyor ve yok pahasına veriliyor. Burası tarım arazisiyken, Ankapark için kiraya verilmeye çalışıyorlar" diye konuştu.

Candan, Çoban Mektebiyle ilgili de şunları söyledi, "Atatürk’ün milli mücadeleyi buradan yönettiğini biliyoruz. Bu bina şu anda atıl durumda ve harabe halde. Buranın müze olarak kullanılmasını istemiştik, ardından yangın çıkmıştı. Burası restore edilerek, müze olarak kullanılmalıdır." (DUVAR)