Milas'ta son maden işçisinin de cesedine ulaşıldı

Milas'ta 2 maden işçisinin cenazesi göçükten çıkarıldı. Soruşturma kapsamında şirket sahibinin de aralarında olduğu 3 kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milas’ta feldspat madeninde yaşanan göçükte 2 işçinin daha cenazesine ulaşıldı. Göçükle ilgili olarak 3 kişi için gözaltı kararı çıkarıldı. Şirket sahibi M.A.K., şirket yetkisi S.A. ve Ö.K. gözaltına alındı.

Muğla'nın Milas ilçesinde, feldspat madeni çıkarılan sahada dev kayanın iş makinelerinin üstüne devrildiği olayda yaşamını yitiren Engin Tutuk'un cenazesi de bugün saat 11.30 sıralarında bulunduğu yerden çıkarıldı.

Çalışmaların ardından göçükte kalan son işçi Servet Çapacıoğlu'nun da cesedine ulaşıldı. Çapacıoğlu'nun cenazesi, Milas Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

3 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Göçükle ilgili olarak 3 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. Jandarma ekipleri, şirket sahibi M.A.K. ve şirket yetkisi S.A.'yı gözaltına aldı. Hakkında gözaltı kararı bulunan ancak ulaşılamayan Ö.K.'nin arandığı belirtildi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, işletmenin ruhsatsız olduğu iddialarının doğru olmadığını, maden ocağının ruhsatının bulunduğunu açıkladı.

Akşam saatlerinde gözaltı kararı verilen Ö.K. de gözaltına alındı. (MUĞLA/DHA)