Merve Demirel'den suç duyurusu: Taciz şüphe götürmez bir suçtur

Ankara’da polisin gözaltına alırken cinsel şiddetine maruz kalan üniversite öğrencisi Merve Demirel savcılığa suç duyurusunda bulundu. Merve Demirel'e CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP Milletvekili Faruk Gergerlioğlu da eşlik etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ankara'da gözaltına alınırken polisin cinsel saldırısına maruz kalan Merve Demirel suç duyurusunda bulundu. Demirel, "Taciz şüphe götürmez bir suçtur. Hiçbir şekilde bunu örtbas edemezsiniz" dedi.

TAYAD'ın, Sakarya Caddesi'nde geçen Cuma günü yaptığı eyleme destek verirken bir polisin cinsel saldırısına uğrayan Merve Demirel, avukatı Ayşegül Çağatay, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ile birlikte Ankara Adliyesi'ne gelerek, savcılığa suç duyurusu dilekçesini verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını" söyledi. (HABER MERKEZİ)

Merve Demirel: Ankara Emniyeti'nden olayı terörize etmemesini beklerdimMerve Demirel: Ankara Emniyeti'nden olayı terörize etmemesini beklerdim