Panahi fotoğrafından kafe mühürlendi!

Diyarbakır'da, İran’da idam edilen Kürt üç gencin fotoğraflarının bulunduğu Neolitik kafe 'terör örgütü propagandası' yapmak suçlaması ile mühürlendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Diyarbakır'da bulunan 'Neolitik' isimli kafenin terörle mücadele ekipleri tarafından mühürlenmesi üzerine, işletme sahibi Yaşar Kazıcı açıklama yaptı. İran’da geçtiğimiz günlerde idam Ramin Hüseyin Panahi, Zanyar Muradi ve Luqman Muradi’nin fotoğraflarının bulunmasının kapatmaya gerekçe olarak gösterildiğini aktaran Kazıcı, "Korkuyu yaymak isteyenlere rağmen cesareti yaymaya devam edeceğiz" dedi.

Gazete Patika'da yer alan habere göre, polis ekiplerinin bir ihbar sonucu kafeye geldiklerini belirten Kazıcı, "Polisin iddiasına göre bu üç kişinin resmini asmak 'terör örgütü propagandası' yapmakmış. Polis yaklaşık iki saat boyunca bir yandan  şahsımın GBT’sini incelerken diğer yandan da kafenin önünde durarak, sürekli yeni ekipleri çağırarak kafe içerisinde bulunan insanlara rahatsızlık verdi. İdam edilen üç Kürt gencinin resmini delil torbasına koyan polis, şahsımı ifade için TEM Şehitlik karakoluna götürdü" dedi.

'İKİNCİ SUÇLAMA'

Kafesinin ikinci kez 'terör örgütü propagandası' suçlamasıyla karşı karşıya geldiğini belirten Kazıcı, "O davadan da Temmuz ayında, ilk duruşmada beraat etmiştik. Neyin propagandasını yaptığımızı onlar da iyi biliyor biz de iyi biliyoruz. Ama hukuk diye bir şey olmadığı için açtıkları terör örgütü propagandası çuvalına ne girerse akla mantığa uymasa dahi delil, kanıt diyerek atıyorlar. Gerekli işlemleri halledip komün kafemizi yeniden açacağız, mührü sahiplerine iade edeceğiz, korkuyu yaymak isteyenlere rağmen cesareti yaymaya devam edeceğiz" dedi.