CHP'li milletvekilleri kazada yaralandı

CHP milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu ve Vecdi Gündoğdu, trafik kazası geçirdi. İki vekilin durumunun iyi olduğunu söyleyen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, "Gaytancıoğlu’nun başına hafif bir dikiş atılacak sadece. Vecdi Gündoğdu arkadaşımızın da burnuna ve bacağına bir darbe gelmiş" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu ve Vecdi Gündoğdu, Bolu'da geçirdikleri trafik kazansında yaralandı. Hastaneye kaldırılan Gaytancıoğlu ve Gündoğdu'nun sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yarın Tekirdağ ve Kırklareli’nde düzenleyeceği mitinglere katılmak için Ankara’dan yola çıktı.

Vekillerin bulunduğu otomobil, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda, sürücüsünü kontrolünü yitirmesi sonucu bariyerlere çarptı. TEM Otoyolu’nun Gerede ilçesine geçişinde bulunan Asım Çavuşoğlu Köprüsü mevkiinde yaşanan kazadan, şoför yara almadan kurtuldu. Arka koltukta oturan milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu ve Vecdi Gündoğdu ise yaralandı.

Vekiller, olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne kaldırıldı. Hastanede tedaviye alınan vekillerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Vecdi Gündoğdu

'GAYTANCIOĞLU'NUN BAŞINA DİKİŞ ATILACAK'

Bolu Valisi Aydın Baruş, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ve CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu da vekilleri hastanede ziyaret etti.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan kazayla ilgili olarak, "Edirne milletvekilimiz Sayın Okan Gaytancıoğlu ile Kırklareli milletvekilimiz Vecdi Gündoğdu arkadaşımızın bulunduğu araç yoğun yağmur sebebiyle kaymış, birkaç defa dönmüş ve bariyerlere çarpmış. Bunun sonucunda her iki milletvekilimiz de çok şükür hafif yaralı olarak bu kazayı atlattılar" dedi.

Vekillerin tomografilerinin çekildiğini aktaran Özcan, "Gaytancıoğlu’nun başına hafif bir dikiş atılacak sadece. Vecdi Gündoğdu arkadaşımızın da burnuna bir darbe gelmiş. Bir de bacağında bir darbe var. Onun da tetkikleri yapılıyor. Ama doktorlarımızın söylediğine göre çok şükür hayati tehlikeleri yok" diye konuştu.

'SU BİRİKİNTİSİNE GİRİNCE ARABAYI SAVURDU'

Kazadan hafif yaralı kurtulan Vecdi Gündoğdu ise, "Yağmurlu havada gittiğimiz için dolayısıyla su birikintisi olmuş oraya girince neticede arabayı savurdu. O şekilde oldu" diyerek kazayı anlattı. (BOLU/DHA)