Hakan Çavuşoğlu: Tetikçilik yapanları aranızdan ayırmanızın vakti geldi

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Basın İlan Kurumu'nun sertifika törenine katıldı. Törende konuşan Çavuşoğlu, ''Basının omzuna çıkarak tetikçilik yapanları aranızdan ayırmanızın vakti geldi'' dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Merinos Kongre Kültür Merkezi'nde, Basın İlan Kurumu tarafından düzenlenen Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Sertifika törenine katıldı. Burada 1 aylık eğitimlerini tamamlayan 40 kişi, sertifikalarını Çavuşoğlu'ndan aldı.

Törende konuşan Çavuşoğlu, ''15 Temmuz ülkemize dair yapılan çok büyük bir işgal girişimiydi. O gün işini layıkı ile yapan herkese teşekkür ediyorum. Demokrasinin, vatanın, Türkiye'nin yanında hiç şüphesiz saf tutarak bu noktada üzerine düşeni layıkı ile yerine getiren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum" dedi.

"Biz amacımıza matuf, basın ahlak ve ilkeleri doğrultusunda görevini ifa eden arkadaşlarımızı yüceltmeye ve destek vermeye devam edeceğiz" diyen Hakan Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Sizlerin de, basın adına ortaya çıkan ancak basının omzuna çıkarak tetikçilik yapanları aranızdan ayırmanızın vakti geldi. Şantaj, menfaat ile aracı olmak isteyenleri içinizde barındırmayın. Vatan, millet ve mukaddesat söz konusu olduğunda, bunları bir tarafa koyarak, adeta terörizmin yanında rol alan basın özgürlüğünün arkasına gizlenen kişileri biliyoruz. Ama ne olursa olsun bu kişileri ayıklamamız, temizlememiz ve yüz vermememiz gerekiyor.'' (BURSA/DHA)