Kırıkhan'da geçici özel güvenlik bölgesi ilanı

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde, sınır bölgesi, "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildi. Kararın, 15 gün boyunca geçerli olacağı duyuruldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde, Suriye sınırı "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildi. Kırıkhan Kaymakamlığı'nın açıklamasında, bu bölgede gazetecilerin görüntü alması ve röportaj yapmasının yasakladığı belirtildi.

Kararın 15 gün geçerli olacağı duyurulan açıklamada, şu ifadeler yer verildi:

"Valilik Makamının 23.01.2018 tarih ve İl Yazı İşleri Müdürlüğü 3862 sayılı emirleri ile ilçemiz hudutları içerisinde bulunan Zafer Toka (Kaletepe Köyü arazisi ve yolu), Bayraktar (İncirli Köyü arazisi ve yolu), Halepli (Perişan Köyü yolları) ve Sucu (Sucu Köyü yolları) bölgelerinde 24 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 08.00'den başlayıp 7 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 08.00'de bitecek şekilde (15 gün süre ile) Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiş olup 24 Ocak/7 Şubat 2018 tarihleri arasında Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerde yerleşik olan vatandaşlarımız haricinde basın mensuplarının görüntü almaları, röportaj ve yayın yapmaları ile her türlü araç ve insan girişi kolluk makamlarınca verilen izinler dışında yasaklanmıştır."

Karar, sınır bölgelerindeki camilerden anons edilerek duyuruldu. Halkın da sınır bölgesine gitmemesi istenen anonsta, yemek ve gıda yardımının kabul edilmeyeceği belirtildi. (HATAY/DHA)