CHP'lilerin 'adalet yürüyüşü'ne saldırı girişimi

Rize Çayeli'nde 'Adalet Yürüyüşü' yapan CHP'lilere "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları atan bir grup saldırmak istedi. Yol kenarindaki dubaları CHP'lilerin üzerine atan grubu polis engelledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı kemal kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'adalet' yürüyüşüne destek için CHP Rize İl Başkanlığı ilçelerde yürüyüşlere başladı. Çayeli ilçesindeki yürüyüş sırasında toplanan bir grup CHP'lilere saldırı girişiminde bulundu.

Rize'nin Ardeşen ve Pazar ilçelerindeki yürüyüşlerin ardından araçlarla Çayeli ilçesine gelen CHP'liler, İlçe Başkanlığı önünde toplandı. 'Adalet' yazılı tişörtler giyen yaklaşık 50 kişi, 'Adalet' sloganları atarak Kaymakamlık binasına doğru yürüyüşe geçti. Bu sırada sözlü sataşmada bulunan bazı kişiler, grubun üzerine yürümek istedi, CHP'lileri yuhaladı.

ÇEVİK KUVVET CHP'LİLERİN ÇEVRESİNİ SARDI'

Kaymakamlık binası önüne gelen CHP'lilere tepki gösterenler giderek arttı, kalabalık içerisindeki bazıları yol kenarındaki plastik dubaları grubun üzerine attı, kimileri de partililere saldırmaya çalıştı. Bunun üzerine müdahale eden Çevik Kuvvet ekibi CHP'lilerin çevresini sardı. Kaymakamlık binası önünde bir süre beklemek zorunda kalan CHP'li grup, takviye polis ekiplerinin de gelmesiyle arka sokaklardan götürülerek alandan çıkarıldı.

'Recep Tayyip Erdoğan' sloganları atan tepkili grup ise bir süre alanda bekledi. CHP'liler daha sonra polis kontrolünde ilçeden ayrıldı. (RİZE/DHA)