İhraç edilen akademisyen yarışmada 'joker' oldu

KHK ile Mersin Üniversitesi'nden ihraç edilen akademisyenlerden Ulaş Bayraktar, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 'joker' oldu...

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ATV'de ekrana gelen "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasının dün akşam (18 Mayıs 2017) yayınlanan bölümünde, yarışmacının "telefon jokeri" listesinde olağanüstü hâl (OHAL) uygulaması kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle ihraç edilen Doç. Dr. Ulaş Bayraktar da yer aldı.

Babası 1980 yılında PKK ile yaşanan çatışmada yaşamını yitiren bir asker olan Bayraktar, sokağa çıkma yasakları sırasında yaşanan hak ihlâlleriyle ilgili olarak yayınlanan "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildirinin imzacısıydı.

Programın dünkü (18 Mayıs 2017) bölümüne Bayraktar'ın ihraç edildiği Mersin Üniversitesi'nin öğrencisi olan Meltem Memiş de katıldı. T24'ün haberine göre, 6'ncı soruya kadar gelen yarışmacı 7 bin 500 liralık değerindeki soruya yanıt veremeyince 'telefon jokeri' hakkını kullanmak istedi. Kendisine sorulan, "Profesyonel video çekimlerinde, çekime başlamadan önce kameralarda hangi rengi temel alan bir ayar yapılır?" sorusu için joker kullanan Memiş, Bayraktar'ı seçmedi.