'Çerkes Cengiz' meğer o gün hapse gitmemiş!

'Çerkes Cengiz' lakaplı Cengiz Şıklaroğlu 10 aylık hapis cezasını yatmak üzere 100 araçlık konvoyla cezaevine gittiğini gösteren görüntülerle gündeme gelmişti. Ancak Şıklaroğlu'nun o gün cezaevine gitmediği, bugün polis tarafından gözaltına alındığı ortaya çıktı!

DUVAR – Türkiye ve Rusya’da ayrı suçlardan yargılandığı belirtilen ‘Çerkes Cengiz’ lakaplı Cengiz Şıklaroğlu ‘zorla senet imzalatmak’ suçundan 10 aylık hapis cezasını yatmak üzere 100 araçlık konvoyla cezaevine gittiğini gösteren görüntülerle gündeme gelmişti.
Ancak Şıklaroğlu’nun o görüntülerden sonra ortadan kaybolduğu ortaya çıktı. Şıklaroğlu’nun bugün Ataşehir’de gözaltına alındığı öğrenildi.

10 aylık hapis cezasını yatmak üzere 100 araçlık konvoyla cezaevine gittiği yönünde haberler çıkan Cengiz Şıklaroğlu’nun cezaevine girmediği ortaya çıktı. Ataşehir’deki evinde bu sabah gözaltına alınan Cengiz Şıklaroğlu emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şıklaroğlu adliyeye sevkedilirken, “Ben yanlış bir şey yapmadım” dedi. Gazetecilerin, “Cezaevine girmediniz mi?” sorusuna ise, “Denetimli serbestim” yanıtını verdi.

EMNİYET: EVİNDE YAKALADIK

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Son günlerde yazılı ve görsel medyada kendisini suç örgütü lideri gibi tanıtıp toplum üzerinde algı yaratarak kişiler üzerinde korku salmaya çalışan ve hakkında ruhsatsız silah taşıdığı yönünde ihbarlar bulunan C.Ş., saat 06.30’da Ataşehir’deki evinde yakalanmıştır” denildi.
Açıklamada, Şıklaroğlu’nun evinden ruhsatsız tabanca, kurusıkı tabanca, 3 ruhsatsız av tüfeği ve 193 değişik çapta fişek çıktığı da belirtildi. (İSTANBUL/DHA)