Gibi'nin ‘İlkkan’ı Kıvanç Kılınç: Bunu hiç beklemiyorduk

Gibi dizisinin İlkkan’ı Kıvanç Kılınç, "'Gibi'nin avam olmadan, gülünçleşmeden, toksik, eril bir dil kullanmadan yapılmış olması çok kıymetli geliyor. Kariyerimin en iyi noktası diyebilirim" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Exxen platformunda yayınlanan "Gibi" dizisinde İlkkan karakterini canlandıran Kıvanç Kılınç, "Gibi"yi anlattı. Kılınç, "Biz kendi istediğimiz şeyi yapacağız, çok eğleneceğiz dedik. Bizimle birlikte seven bir seyirci kitlesi olacaktı elbette ama bu kadarını hiç beklemiyorduk, olumlu anlamda çığırından çıktı. Herkesin 'Gibi'ye ihtiyacı varmış sanki" dedi. 

BirGün'den Işıl Çalışkan'a konuşan Kılınç, "Gibi"nin kariyerinin en iyi noktası olduğunu belirterek, "Seyirci tabanı kendi kendine sürekli olarak gelişti. Çok kaliteli bir komedi olduğunu düşünüyorum. Avam olmadan, gülünçleşmeden, toksik, eril bir dil kullanmadan yapılmış olması çok kıymetli geliyor. Kariyerimin en iyi noktası diyebilirim" dedi.

'DİZİ, OLUMLU ANLAMDA ÇIĞIRINDAN ÇIKTI'

"Gibi"nin  bu kadar popüler olmasını hiç beklemediklerini söyleyen Kılınç, "Ne güzel biz kendi istediğimiz şeyi yapacağız, çok eğleneceğiz dedik. Bizimle birlikte seven bir seyirci kitlesi olacaktı elbette ama bu kadarını hiç beklemiyorduk. Olumlu anlamda çığırından çıktı. Doludizgin gidiyor. Çok acayip, siyasi parti liderlerinin tweetleri falan oluyor 'Gibi' göndermeli. Oralara kadar geldi. Herkesin 'Gibi'ye ihtiyacı varmış sanki" diye konuştu. 

'İLKKAN KARAKTERİ POLİTİK DOĞRUCULUĞUN VÜCUT BULMUŞ HALİ'

İlkkan karakterinde herkesin Twitter personasından bir parça olduğunu aktaran Kılınç şöyle konuştu:

"İlkkan'ın özlü sözlerle kendini ifade etmeye çalışması, kadınlara olan düşkünlüğü gibi karşılıklı paslaşarak böyle bir şey oluşturduk. Politik doğruculuk var ya hayatımızın her alanında. Bilhassa sosyal medyada kendimizi öyle gösterme gayretindeyiz ama hayat rutininde çelişen şeyler yaşanıyor. İlkkan bunların vücut bulmuş hali gibi. 'Gibi'de kadınlar hep sağduyunun sesi oluyor. Aklı başında insanlar kadınlar oluyor, onlara katılıp sezgisel olarak sanki doğruya gidiyor gibi ama hayatı bir cümleye sığdırmak istiyor. Bir cümleyle hayatı değişsin istiyor.

Herkesin twitter personasından bir parça var İlkkan’da. Absürt komedi diyorlar ya, buna karşı çıkıyorum çünkü aslında çok sıradan ve olağan durumları işliyoruz. Sıradan olaylar var ama karakterler sıra dışı, badanacı ve erasmusla gelen yamyam gibi. Gibi’deki karakterler tamamen hayatın içinden ve karşılaşabileceğimiz insanlar. "

''GİBİ'NİN ÜÇÜNCÜ VE DÖRDÜNCÜ SEZONU OLACAK'

Kıvanç Kılınç, "Gibi"nin yeni sezonunun da bir aksaklık olmazsa ağustos ayında yayınlanacağını belirtti. Kılınç, "3’üncü ve 4’üncü sezon olacak. Şu anda yazıyorlar. Programda bir aksaklık olmazsa ağustosta bir sezon çıkar. Zaten 30-36 günde çekiyoruz biz bir sezonu. Bir ağustosta, bir de sanırım kasımda 2 sezonu bitireceğiz ama yayını herhalde yeni yılın başı olur. Yazıyorlar şu an. Ben de çok merak ediyorum şu an acaba ne yazıyorlar diye…" dedi.