Genco Erkal: Fazıl Say’ın kesip attığı tırnağı olamazsınız

Genco Erkal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla ilgili paylaşımının ardından piyanist Fazıl Say'ın hedef gösterilmesine tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tiyatro sanatçısı Genco Erkal, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla ilgili yaptığı paylaşımının ardından piyanist Fazıl Say'ın tehdit edilmesi ve hakarete maruz kalmasına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından Say'a destek veren Erkal, "Fazıl Say’ın kesip attığı tırnağı olamazsınız" dedi.

Erkal, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Utanmaz troller ordusu, iğrenç yaratıklar, Fazıl Say’ın kesip attığı tırnağı olamazsınız. Hadi başka kapıya.”

NE OLMUŞTU?

İstanbul'da hayatı olumsuz etkileyen kar yağışının olduğu gün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun restoranda yemek yediği görüntülerin tartışılmasının ardından Fazıl Say da Ekrem İmamoğlu, Dilek İmamoğlu çiftiyle daha önceden çektirdiği bir fotoğrafı Twitter hesabından paylaşarak, "Belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun dün gece bir restoranda görüldüğü yanlış haberdir. İşin gerçeği şudur; bu 4 kişi dün bütün gece diskoda çılgınlar gibi dans etmiş ve içmiş, eğlenmiştir. Fotoğrafı çeken kişi de Devlet Bahçeli'dir! Salvador Dali’nin de selamları var!" yazmıştı. 

Say’ın paylaşımın gündem olmasının ardından, MHP'nin Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, “Fazıl Say, bu yüzden sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin. Sanatçısın, sanatınla kal…” sözleriyle Say'ı hedef göstermişti.