Garipoğlu'nun şirketine polis baskını: 29 milyon dolarlık vurgun

Hayyam Garipoğlu'nun oğlu Kasım Garipoğlu'nun finans şirketine polis baskını yapıldı. 6 yönetici 29 milyon dolarlık dolandırıcılık iddiasıyla tutuklandı.

Hayyam Garioğlu
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yerli kripto para borsalarından arka arkaya dolandırıcılık haberleri gelirken, Garipoğlu ailesine ait GKFX Financial Services Limited Şirketi aracılığıyla da büyük bir vurgun gerçekleştirildiği ortaya çıktı. 

Hayyam Garipoğlu’nun oğlu Kasım Garipoğlu’na ait GKFX Financial Services Limited Şirketi’nde yönetici olarak görev yapan 6 kişinin, şirket müşterilerinin paralarını zimmetlerine geçirdikleri tespit edildi. Polisin yaptığı incelemede, müşterilerin nakit paraları ve teminat hesaplarının bir kısmının şirket hesaplarına girilmediği ve muhasebe işlemlerinin yapılmadığı belirlendi.

Muhasebe ve bilişim sistemlerine yaptıkları müdahale, bulundukları pozisyon ve kendilerine duyulan güven nedeniyle 6 yöneticinin bu kadar büyük miktarda parayı zimmetine geçirdiğinin farkedilemediği öne sürüldü.

Dolandırıcılığın miktarının 29 milyon dolar olduğu ifade ediliyor.

23 Nisan'da gözaltına alınan M.K.Y., B.K., C.Ö., V.S., S.E. ve R.E. adlı 6 yönetici, 26 Nisan'da tutuklanarak cezaevine konuldu.

Şirketten ise konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. (HABER MERKEZİ)