Faik Öztrak: Apar topar erken seçime gidecekler

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, iktidarın ülkeyi yönetme kabiliyetini kaybettiğini belirterek, "Yönetemediklerini gördükleri anda apar topar erken seçime gidecekler" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak Fox TV’de Çalar Saat Hafta Sonu programına konuk oldu. Gündeme yönelik açıklamalarda bulunan Öztrak, erken seçim iddialarıyla ilgili gelen bir soruya, "Yönetemediklerini görecekler, gördükleri anda da apar topar erken seçime gidecekler. Çok uzamasın diye temenni ediyorum, aksi takdirde milletimizin sırtındaki yük her gün artacaktır” şeklinde cevap verdi. 

İktidarın artık yönetemediğini, mecburen erken seçime gidileceğini ifade eden Öztrak, "Bu yönetemezlikle, bu ülkeyi yönetme kabiliyetini tamamen kaybetmiş olan iktidarla, siyaset üretemeyen iktidarla erken seçim mecburen çok kısa zamanda olur. Bunları bu işleri düzeltecek bir şeyi kalmadı" diye konuştu.

"Sandığı millet istiyor" diyen Öztrak, "Erken seçim kararını da bu hükümet verecek, Erdoğan’ın şahsım hükümeti verecek. Çünkü yaptıkları anayasa değişikliğiyle o noktaya getirdiler işi" dedi. Öztrak ayrıca CHP olarak seçime hazır olduklarını söyleyerek, "Seçimden sonra da bu ülkeyi süratla düze çıkarmaya, bu ülkeyi yeniden refaha kavuşturmaya hazırız" dedi. (HABER MERKEZİ)