Fahrettin Altun HDP'yi hedef alıp "Herkesi bağımsız Türk yargısına saygı göstermeye davet ediyoruz" dedi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın HDP hakkında kapatma talebiyle hazırladığı iddianameyi Twitter'dan savundu. İngilizce tweetlerinde "HDP’nin terör örgütü PKK ile organik bağları olduğu inkâr edilemez bir gerçektir" diyen Altun, "Herkesi bağımsız Türk yargısına saygı göstermeye davet ediyor, adli sistemimizin adaleti tecelli ettireceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın HDP hakkında hazırladığı kapatma talepli iddianameye ilişkin Twitter'dan  açıklama yaptı. İngilizce tweetler atan Altun, HDP'yi hedef aldı ve "Herkesi bağımsız Türk yargısına saygı göstermeye davet ediyor, adli sistemimizin adaleti tecelli ettireceğine inanıyoruz” dedi. Fahrettin Altun'un tweetleri şöyle: 

“Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, bugün Anayasa Mahkemesi’ne başvurarak, HDP’nin kapatılmasını talep etmiştir.

HDP’nin terör örgütü PKK ile organik bağları olduğu inkâr edilemez bir gerçektir.

HDP’nin üst düzey yöneticileri ve sözcüleri, açıklamaları ve faaliyetleriyle, defaatle ve istikrarlı olarak PKK’nın siyasi kanadı olduklarını kanıtlamıştır.

Bu ilişkinin, HDP’nin kapatılmasını veya bir başka cezai yaptırıma maruz bırakılması gerektirip gerektirmediği sorusu ise ancak Anayasa Mahkemesi tarafından cevaplandırılacaktır.

Herkesi bağımsız Türk yargısına saygı göstermeye davet ediyor, adli sistemimizin adaleti tecelli ettireceğine inanıyoruz.” (HABER MERKEZİ)