Evli olduğu kadını öldüren polise ağırlaştırılmış müebbet istemi

Hasan Solak isimli polis hakkında, Fatma Solak'ı öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet, arkadaşını yaralamaktan 6 yıl 9 aya kadar hapis cezası istendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kilis'te, hemşire evli olduğu Fatma Solak'ı tabancayla öldürüp, arkadaşı S.Ç.'yi de yaralayan polis memuru Hasan Solak hakkında, ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, kabul edildi. 

DHA'nın aktardığına göre, gözaltına alınan Hasan Solak, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı ise olaya ilişkin soruşturmayı tamamladı. Solak hakkında 'eşe karşı tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 'silahla yaralama' suçundan ise 2 yıldan 6 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

İddianamede ifadesine yer verilen Hasan Solak, "Asıl amacım, eşimi değil kayınvalidemi öldürmekti" dediği belirtildi. İddianamede ise tutuklu sanığın kayınvalidesini öldürme niyetinde olduğunu söylemesinin, 'suçu hafifletmeye yönelik' olduğu belirtilerek, "Sanığın kayınvalidesinin olay mahallinde olmamasına rağmen maktule doğru gittiği, tanık anlatımlarında da şüphelinin maktulün kolundan tutarak çekmeye başladığı, gelmek istemeyen eşine doğru uzak atış şeklinde silahla birçok kez ateş ettiği, suçlamaları hafifletmeye yönelik savunmalarına itibar edilmediği, böylelikle şüphelinin mağdur S.Ç.'ye karşı, 'silahla olası kastla yaralama', Fatma Solak'a yönelik ise 'eşe karşı tasarlayarak kasten öldürme' suçunu işlediği tanık ve tüm dosya kapsamında elde edilen deliller ile anlaşılmaktadır" denildi. 

Fatma Solak'ı öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet, hemşire arkadaşını yaraladığı için de 6 yıl 9 aya kadar hapis cezası istenen Hasan Solak'ın, iddianamenin kabulüyle ilerleyen günlerde yargılanmasına başlanacak. (HABER MERKEZİ)