Erdoğan da iktidar olmadan önce bürokratları uyarmış

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bürokratları uyarmasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, iktidara gelmeden önce bürokratları uyardığı konuşması sosyal medyada yayıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 2001 yılında yaptığı bir konuşmasını hatırlatarak, “Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, yasa dışı iş yapan bürokratları uyarmasını tehdit olarak gören Erdoğan da iktidar olmadan önce, 2001 yılında bürokratları uyarmış” dedi.

Kaya’nın yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle:

“Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, yasa dışı iş yapan bürokratları uyarmasını tehdit olarak gören Erdoğan da iktidar olmadan önce, 2001 yılında bürokratları uyarmış. Ancak iktidar olduktan sonra uyarılarını kendisi de unuttu. Bu tam olarak 'Ele verir talkını kendi yutar salkımı' anlayışıdır.”

Kaya açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2001 yılında yapmış olduğu TBMM Grup konuşmasını da paylaştı. Erdoğan, söz konusu konuşmasında şunları söylüyor: “Devletin imkanları belli bir siyasi parti veyahut da siyasi maksatlı operasyonlar için kullanılıyor. Devletin bürokratlarına suç işlettiriliyor. Bu işleri yapanlar, yaptıkları hukuksuz ve ahlaksız her türlü faaliyetin altında ezilecekler." (HABER MERKEZİ)