İşadamı Mansur Ekici yaşamını yitirdi

İSO ikinci 500 listesinde yer alan Ekiciler Gıda Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mansur Ekici, fuar için gittiği İspanya'da yaşamını yitirdi. 57 yaşındaki Ekici'nin kalp krizi sonucu öldüğü açıklandı.
Mansur Ekici iki çocuk babasıydı.

DUVAR – İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl açıkladığı Türkiye’nin ikinci 500 büyük firması arasında yer alan Antalya’daki Ekiciler Süt Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mansur Ekici, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) İspanya’ya düzenlediği fuar gezisine katıldı. 21 kişilik heyette yer alan Ekici, dün öğle saatlerinde heyetle birlikte Antalya’dan İspanya’nın Valencia kentine uçtu.

Burada düzenlenen enerji ve çiçek fuarlarına katılacak heyet, akşam yemeği için bir restorana geçti. Restoranda yemek sırasında fenalaşan Mansur Ekici için hemen ambulans çağrıldı. Gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen Ekici kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Ekici’nin cenazesinin Türkiye’ye nakli için Barcelona Türkiye Başkonsolosluğu devreye girdi.

Heyette bulunan ATSO Başkanı Davut Çetin, büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Valencia’da bulundukları sırada gerçekleşen bu acı olayın kendilerinde şok etkisi yarattığını belirten Çetin, İSO 2’nci 500’de de olan Ekiciler firmasının Antalya’nın yükselen değerlerinden olduğunu ve Antalya’nın çok önemli bir iş insanını kaybettiğini söyledi.

Davut Çetin, “­Mansur Bey, hem insanlığı hem başarılı iş çalışmalarıyla Antalya’ya çok büyük değer katan bir iş adamımızdı. Çok acı bir kayıp oldu. Heyetimizle birlikte geldiğimiz İspanya’da kendisi geçirdiği kalp krizi sonrası bir anda fenalaştı. Mansur Bey, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı” dedi.

Ekici Peynirleri’nin sahibi Mansur Ekici, evli ve 2 çocuk babasıydı.
(ANTALYA-DHA)