Maserati’nin gözdesi 10 yılda 120 adet satıldı

Maserati’nin ‘amiral gemisi’ Quattroporte, Türkiye’deki satışlarında 10’uncu yılına girdi. Quattroporte, 1963'ten bu yana 24 bin adetten fazla sattı.

DUVAR – İtalyan Maserati’nin şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve hızlı sedan modeli olması sebebi ile markanın ‘amiral gemisi’ unvanını koruyan Quattroporte, Türkiye’deki satışlarında 10’uncu yılına girdi.

1963’teki ilk lansmanından bu yana 72 ülkede 24 bin adetten fazla satılan, Quattroporte, Maserati’nin Türkiye’deki konumlamasını da güçlendirerek; hem spor otomobil hem de şoförlü kullanım özelliği ile öne çıkmaya devam ediyor.

Hürriyet’ten Emre Özpeynirci’nin haberine göre, Maserati’nin Türkiye temsilcisi Fer Mas, lüks spor sedan sınıfının öncüsü Maserati Quattroporte modelinin 120’ncisini geçtiğimiz hafta teslim etti.

Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “10 yıldan bu yana sınırlı sayıda ülke kotasıyla satışa sunduğumuz Quattroporte’nin, hem benzinli hem dizel motor seçenekleriyle müşteri talebi alıyor. Bu çok özel sportif sedanın gelecek yıllarda da Türkiye’de Maserati satışlarına daha fazla ivme katacağından şüphemiz yok” dedi.

Quattroporte’nin fiyatı 100 bin doların üzerinde. Bu 300 bin Türk Lirası’na yakın bir rakama denk düşüyor. (Kaynak: Hürriyet)