İddia: Deutsche Bank, Trump'ın banka kayıtlarını New York savcılarına verdi

Alman Bankası Deutsche Bank'ın, ABD Başkanı Donald Trump'ın sekiz yıllık banka kayıtlarını New York Savcılığı'na verdiği belirtildi. İddiaya göre savcılık, Trump'ın hesaplarında yasadışı işlem incelemesi yapacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - New York savcılarının, ABD Başkanı Donald Trump'a ilişkin bir soruşturma kapsamında, Deutsche Bank'tan ilgili banka kayıtlarını aldığı belirtildi. New York Times gazetesinin haberine göre, Trump'ın başkanlığından önce sıklıkla kredi aldığı Alman bankası Deutsche Bank, banka kayıtlarını görmek için savcılıktan celp gelmesi üzerine bu talebi kabul etti.

New York Bölge Savcısı Cyrus Vance'in yürüttüğü soruşturma ilk etapta, Trump'ın cinsel ilişkiye girdiği kadınlara medyaya konuşmamaları için para verdiği iddiaları üzerine geçen yıl açılmış, bu dönemde Deutsche Bank'tan kayıtlar istenmişti. Ancak New York Times'ın haberine göre, savcılık Deustche Bank'tan son sekiz yılın kayıtlarını talep etti.

Deutsche Bank'tan başkanın hem şahsi hesaplarının kayıtları, hem de şirketinin vergi kayıtları talep edilirken, New York Savcılığı'nın soruşturmasını genişlettiği spekülasyonları yapılıyor. New York Times gazetesi, ABD Başkanı'nın hesaplarında yolsuzluk veya sigorta dolandırıcılığı izi arandığını yazdı.

Başkan seçilmesinden önce büyük bir emlak imparatorluğunun patronu olan Trump ile Deutsche Bank'ın ilişkisi 1990'lara dayanıyor. Banka Trump'ın şirketine, 2 milyar dolardan daha fazla kredi vermiş durumda. (DIŞ HABERLER)