Doktoru bıçaklayan sanığa 16 yıl hapis cezası

Ankara'da asistan hekim Ertan İskender'i bıçaklayan Bayram Nargüner 16 yıl 2 ay hapis cezası aldı. Nargüner'in saldırısı sonrası İskender istifa ettiğini açıklamıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli asistan hekim Ertan İskender'i bıçakla yaralayan sanık Bayram Nargüner, 16 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

OLAY NASIL YAŞANDI?

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik Bölümü'nde çalışan asistan doktor Ertan İskender, 27 Mayıs 2021 tarihinde hastanede hastası Bayram Nargüler'in bıçaklı saldırısına maruz kaldı. İskender, sırtının sağ kısmı ve sağ elinden yaralandı. Ameliyat edilen İskender, yaklaşık bir hafta süren tedavisinin ardından taburcu edildi. Olayın ardından gözaltına alınan Bayram Nargüler, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı. 

DOKTOR İSTİFA ETTİ

Saldırının ardından İskender, hekimliğin çok zor bir meslek olduğunu söyleyerek istifa etmişti. İskender istifasının ardından şunları söyledi: "Hastalarıma potansiyel bir tehlike gözüyle bakarak bu işi devam ettiremezdim. Bir insan potansiyel bir tehlike olarak görürseniz nasıl tedavi edebilirsiniz? Mesleki şartların hekimler açısından düzeltilmesi gerekiyor. Dilerim ki artık hekimlere karşı işlenen saldırılara karşı önlemler alınsın. Özellikle hayatımızı etkileyecek, fiziken bir yaralanmaya neden olacak saldırılara maruz kalmayız." (AA/HABER MERKEZİ)