Diyanet İşleri Başkanı: Evlerine giremeyen vatandaşlarımız camilerde kalabilirler

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Deprem bölgesinde evlerine giremeyen vatandaşlarımız, müftülükler ve din görevlileri rehberliğinde uygun camilerde diledikleri kadar kalabilirler" açıklaması yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Maraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de 7,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 7.5, yerini ise Antep Şehitkamil olarak açıkladı. Depremin ardından evlere girmeyin uyarıları yapıldı. 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, deprem bölgesinde evlerine dönemeyen vatandaşların il müftülükleri ve din görevlilerinin rehberliğinde uygun olan camilerde diledikleri kadar kalabileceklerini bildirdi.

Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Maraş Pazarcık merkezde meydana gelen ve birçok çevre ilde de hissedilen depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak deprem bölgesinde vatandaşların yanında olacaklarını belirten Erbaş, "Deprem bölgesinde evlerine giremeyen tüm vatandaşlarımız, arzu etmeleri halinde il müftülüklerimiz ve din görevlilerimizin rehberliğinde uygun olan camilerimizde diledikleri kadar kalabilirler." bilgisini paylaştı. (HABER MERKEZİ)