Beyaz Saray'dan 'deprem' açıklaması: Her türlü yardımı sağlamaya hazırız

Maraş'ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depreme ilişkin Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "İhtiyaç duyulan her türlü yardımı sağlamaya hazırız" denildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Maraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de 7,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Suriye, Irak, Mısır, Irak ve Lübnan'ı da etkileyen depreme ilişkin ABD'den açıklama geldi. 

'YARDIM SEÇENEKLERİ DEĞERLENDİRİLECEK'

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Başkan Biden, Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) ve diğer federal hükümet ortaklarını, en çok etkilenenlere yapılabilecek yardım seçeneklerini değerlendirmesi için yönlendirdi" denildi.

'YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ'

 Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan'ın imzasıyla yayınlanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  "ABD, Türkiye ve Suriye'yi etkileyen yıkıcı deprem haberlerinden derin endişe duyuyor. İhtiyaç duyulan her türlü yardımı sağlamaya hazırız. Başkan Biden, Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) ve diğer federal hükümet ortaklarını, en çok etkilenenlere yapılabilecek yardım seçeneklerini değerlendirmesi için yönlendirdi. Durumu, Türkiye ile koordineli olarak durumu yakından takip edeceğiz." (DIŞ HABERLER)

Etiketler maraş deprem abd