Devlet Tiyatroları, aylar sonra açık havada perde açtı

Korona virüsü salgını nedeniyle aylardır oyun sergilemeyen Devlet Tiyatroları, Ankara'da 'Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları'nın ilk gününde "Bizim Yunus" oyunuyla seyirciyle buluştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Covid-19 salgınının başından bu yana kapalı olan Devlet Tiyatroları, aylar sonra ilk defa seyirciyle buluştu. 'Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları'nın açılışı, Ankara İrfan Şahinbaş Sahnesi Macunköy Yerleşkesi'nde, Mustafa Kurt'un rejisörlüğünü üstlendiği, Ankara Devlet Tiyatrosunca sahneye konulan "Bizim Yunus" oyunuyla yapıldı.

Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları, 4 ve 5 Haziran günleri sahnelenecek "Bizim Yunus"un ardından 10, 11 ve 12 Haziran’da "Aşık Veysel"; 17, 18 ve 19 Haziran’da "Eyvah Nadir" ve 24, 25 ve 26 Haziran'da ise "Sonsuzluk Kitabevi" ile devam edecek.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, uzun bir aradan sonra Devlet Tiyatroları'nı yalnız bırakmayan sanatseverlere teşekkür ederek şunları söyledi: "Bugün bizim açımızdan heyecanlı bir gün. Çok iyi bir hazırlık yaptık. Salgın önlemlerini alarak seyircilerimizi ağırlıyoruz. Seyircilerimiz de son derece ilgili ve kurallara dikkat ediyor. İlk haftada oynayacak oyunlarımızın neredeyse tamamı dolu. Bu da mutluluk verici. Çok iyi bir yaz sezonu geçireceğimizi düşünüyorum. Bu sene ikincisini düzenlediğimiz Yaz Oyunlarından geriye dönüş yok. Açık Hava Yaz Oyunları artık kalıcı hale geldi. Yaz-kış 12 ay çalışmaya devam edeceğiz." (AA)