Can Bonomo: Eğitimsiz, cahil ve ırkçı olmanız bu dünyanın en büyük sorunu

Can Bonomo, bir paylaşımının altına yapılan “Keşke Yahudilerin yaptığına bir tepki verseydiniz” yorumuna yanıt verdi. Bonomo, "Eğitimsiz, cahil ve ırkçı olmanız bu dünyanın en büyük sorunu" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Müzisyen Can Bonomo, Instagram hesabında SMA hastası Miran bebeğin tedavisi için şapkasını açık artırmaya çıkardığını duyurdu. Paylaşımında, "Pek sevdiğim bu şapkam beni hiçbir konserimde yarı yolda bırakmadı. Şimdi Miran'ımız için @miranahayatol hesabında açık arttırmada! Bu akşam 21.00’de Demet Evgar'ın @temedragve yapacağı canlı yayında hep beraber Miran’a uçurtmalar uçuracağız. Açık arttırmaya katılmak ve teklif vermek için mesajlarınızı @miranahayatol hesabına dm’den gönderebilirsiniz!" ifadelerini kullanan Bonomo, paylaşımın altında kendisine “Keşke Yahudilerin yaptığına bir tepki verseydiniz” yazan kullanıcıya tepki göstererek bir yanıt verdi. 

'BU DÜNYANIN PROBLEMİ SİZLERSİNİZ'

“Keşke Yahudilerin yaptığına bir tepki verseydiniz” sözlerine yanıt veren Bonomo, şu ifadeleri kullandı: 

“İsrail asıllı biri değilim ben, İspanyol kökenli bir Türk’üm. Bunların hiçbiri beni tanımlayan şeyler değil, ırk ve coğrafyayla kafayı bozmuş mikro insanlar bana hatırlatmadığı sürece, gün içerisinde aklıma dahi gelmiyor. Filistin’de yaşamını yitiren masum insanlar ve çocuklarla ilgili fikirlerimi belirttim. Daha önce de belirtmiştim. Dünyayı Instagram’dan değiştirmeye çalıştığınız için geri kalan hiçbir şeyi takip edemiyorsunuz sanıyorum. Sizler ırkçısınız çocuklar. Bu dünyanın problemi sizlersiniz. Eğitimsiz, cahil ve ırkçı olmanız bu dünyanın en büyük sorunu. Sosyal medya hesaplarında bayrak koyduğunuz zaman elinizden geleni yapmış olduğunuzu varsayıyor ve vicdanınızı rahatlatıyorsunuz. İşin b.ktan kısmı vicdanınız o kadar zayıf ki bu size yeterli geliyor. Bir azınlığı köşeye sıkıştırmakta, ona zorbalık etmekte beis görmüyorsunuz. İnsanlığa biraz değer veriyorsanız gerçek yetişkinler olana, insanı etnik kimliğiyle, denk geldiği coğrafyayla değil, salt insanlığıyla tanıyıp tartmaya başlayana kadar çürük fikirlerinizi kamu nezdinde beyan etmeyin; aksiyon almayın. Bunu 100 sene önce başarabilmiş olsaydık zaten konuşmuyor olurduk bunları şimdi.”

.