Boğaziçi direnişinin 100. günü: Özel etkinlik düzenlenecek

Boğaziçi öğrencilerinin Melih Bulu'nun atanmasına karşı başlattığı direniş ve protestolar yarın 100. güne giriyor. Öğrenciler bu güne özel üniversitede etkinlik programı düzenliyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenci ve öğretim üyelerinin başlattığı direniş ve protestolar yarın 100. gününe girecek.  

Öğrencilerden yapılan açıklamada, 100. güne giren dayanışma nedeniyle üniversitede özel bir etkinlik programı düzenleneceği duyuruldu.   

"Boğaziçi Direnişi’nin tüm dostlarına çağrımız var!" başlıklı açıklamada şunları kaydedildi: 

"Tek imza ile alınan hukuksuz kararlardan biriyle daha girdiğimiz yeni yılın her gününü direnerek, vazgeçmeyerek ve alışmayarak geçirdik: Boğaziçi Direnişi tam 100 gündür devam ediyor. 100 günlük kesintisiz dayanışmamızı okulumuzun tüm bileşenleri ile bir araya geleceğimiz özel bir etkinlik programı ile onurlandırıyoruz. Şimdiye dek direnişin neresinde konumlanmış olursa olsun tüm dostlarımızı 13 Nisan Salı günü Güney Kampüs’te buluşmaya çağırıyoruz. Mücadelemizi, neşemizi, renklerimizi sansürlemeye çalışanlara karşı üretmeye, yaşamaya, yaşatmaya ve mücadelemizi hep birlikte büyütmeye devam edeceğiz!"
Bu arada Boğaziçili akademisyenler 71'inci kez rektörlüğe sırtlarını dönerek Bulu'yu protesto etti.

Üniversitenin Güney Kampüs Meydanı’nda bir araya gelen Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, nöbet eylemini sürdürerek Melih Bulu'yu istifaya çağırdı, özerk üniversite taleplerini yineledi. (HABER MERKEZİ)