Belçika'da helikopterli firar girişimi

Belçika'da silahlı 3 kişinin helikopter kaçırarak cezaevinden mahkum kaçırmak istediği açıklandı. Polis, 3 şüphelinin yakalanması için operasyon başlattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Belçika'nın Anvers kentinde helikopter kaçıran 3 kişi cezaevinden mahkum kaçırmayı denedi ancak başarılı olamadı.

Anvers kenti savcılığının açıklamasına göre, kentin yakınındaki bir havaalanına giden 3 kişi, bir helikopteri pilotunun başına silah dayayarak kaçırdı.

 Pilot ve silahlı 3 kişiyi taşıyan helikopter, bir süre yan yana bulunan iki cezaevinin üzerinde tur attı. Ancak helikopter yere inemedi ve bölgeden uzaklaştı.

Pilotun ifadesine göre, helikopteri yakındaki başka bir havaalanına inmeye zorlayan kişiler, indikten sonra ağaçlık alana girerek kaçtı. Durumun fark edilmesi üzerine cezaevlerindeki mahkumların sayımının yapıldığı, eksik mahkum bulunmadığı belirtildi.

Polis, helikopteri kaçıran 3 kişiyi bulmak için operasyon düzenlerken savcılık da soruşturma başlattı. Belçika'nın Bruges kentinde 2009'da benzer bir olay yaşanmış, turistik gezi gerekçesiyle helikopter kiralayan iki kişi, pilotu bir cezaevinin bahçesine inmeye zorlamıştı.

 Cezaevindeki 3 mahkum helikoptere binerek kaçmış, kaçanlardan ikisi kısa süre içinde, diğeri ise 9 ay sonra yakalanmıştı. (BRÜKSEL/AA)