Bakan Nebati'ye İktisada Giriş kitabı gönderdiler

CHP Samsun İlkadım Gençlik Kolları, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye postayla İktisada Giriş kitabını gönderdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP İlkadım Gençlik Kolları, Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan PTT şubesinden Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye İktisada Giriş kitabını gönderdi. CHP İlkadım Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Başar, Nebati'nin ekonomi politikalarını eleştirerek, "Dolar oldu 18 lira, vatandaşta ne rahatlık kaldı ne de gözlerinde bir ışıltı..." dedi

'TÜRK LİRASI İNEBİLECİEĞİ EN ALT DEĞERDE'

ANKA'da yer alan habere göre, Başar yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati göreve geldiğinde dolar 13.70 kuruş civarındaydı. Bu ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı çıktı dedi ki, ‘enflasyonla mücadele etmek bizim işimiz’. Bu ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı, mart ayında dolar 14.80 kuruş civarındayken, dedi ki ‘Vatandaşlarımız rahat olsun. Türk lirası inebileceği en alt değerdedir. Bundan aşağıya düşemez. Vatandaşlarımız sakin olsun’.  Daha sonra dolar oldu 18 lira, vatandaşta ne rahatlık kaldı ne de gözlerinde bir ışıltı..."

'AKLIMIZLA ALAY ETMEKTEN BAŞKA NEDİR?'

Başar konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası açıklama yapıyor diyor ki; enflasyon yüzde 80 civarındadır. Bizim bakanımız diyor ki, ‘Başka bir ülkenin bakanıyla konuştum, enflasyonumuz çok yüksek’ dedi. Bizim bakanımız da demiş ki ona ‘Ben bu enflasyonla sokağa çıkıyorum, siz yüzde 10 enflasyona çok diyorsunuz’. Ya bu bizim aklımızla alay etmekten başka nedir? Bizim gençliğimizle oynadınız, geleceğimizle oynadınız, sizin iş bilmezliğinizin, ekonomi bilmezliğinizin, iktisat bilmezliğinizin, bedelini Türk genci, milyonlarca Türk genci, en ağır şekilde ödemekte.  

KİTAP GÖNDERDİLER

"Artık gençlerin sabrı kalmadı, sizin o bedel ödettiğiniz gençler, önümüzdeki ilk seçimde sandıklarda size bedelin en büyüğünü ödetecek" diyen Başar son olarak şunları söyledi: "Biz CHP Gençlik kolları olarak, Hazine ve Maliye Bakanımız Nurettin Nebati'ye bir hediye göndermek istiyoruz. Bir iktisat kitabı. Sayın Nebati, lütfen bizi dikkate al, gençleri dikkate al, bu iktisat kitabını, güzel bir şekilde oku, enflasyona nasıl müdahale edildiğini öğren. Enflasyonla mücadele etmek, bilimin işidir. Şimdi bu kitabı, PTT'den Ankara Çankaya'da bulunan, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na göndereceğiz." (HABER MERKEZİ)

Etiketler nebati kitap chp