Bağcılar'da Suriyeli işçi öldürüldü

Bağcılar'da Suriyeli işçilerin yaşadığı evin camlarına vurarak hakaret eden kişilerden biri, dışarıya çıkan 22 yaşındaki Sherifi El Ahmed'i silahla vurarak öldürdü.

Fotoğraf: DHA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Bağcılar'da yaşayan Suriyeli 22 yaşındaki Sherifi El Ahmed, evinin önünde vurularak öldürdü.

Olay, Demirkapı Mahallesi'nde dün 05.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Suriyeli 3 işçinin yaşadığı 5 katlı bir binanın bodrum katındaki dairenin önüne gelen 3 kişi evin camlarına ve kapılarına vurarak küfretti. Suriyeli işçiler Sherifi El Ahmed, M.A. ve Y.N'nin dışarı çıkmasını isteyen kişiler, bir süre bekledikten sonra ayrıldı.

DHA'daki habere göre tekrar geri gelen kişiler, yine camlara vurarak küfretmeye başladı. Bu sırada 22 yaşındaki Sherifi El Ahmed dışarı çıktı. Saldırganlardan biri elindeki tabanca ile Sherifi El Ahmed'e ateş etti. Başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan El Ahmed kanlar içinde yere yığıldı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri ağır yaralanan Sherifi El Ahmed'i hastaneye kaldırdı. El Ahmed hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Silah sesini duyarak balkona çıkan bir mahalle sakini "Biz sabah namaz kıldık eve girdik. Silah sesi duyduk. Balkona çıktım, baktım yaralı yerde yatıyordu. O kadar gördüm. Suriyeliydi. Bodrum katta oturuyordu. Kaç kişi olduklarını bilmiyorum. Ambulans geldi götürdü" dedi. Olayın yaşandığı evde ve sokakta inceleme yapan polis ekiplerinin, şüpheli olarak kimliklerini tespit ettiği M.B.Ö, Y.A, A.Y'ı yakalamak için çalışma başlattığı belirtildi. (HABER MERKEZİ)