Avukattan mahkemeye: Dosyanın bilirkişiye verilişinin yıl dönümünde pasta keselim

Bilirkişi raporunun yaklaşık bir yıldır mahkemeye sunulmaması üzerine Avukat Murat Duran, dosyanın bilirkişiye verilişinin yıl dönümünde mahkeme kaleminde pasta kesilmesini istedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bir davada, davacı tarafın avukatı olan Murat Duran, dosyanın bilirkişiye verilmesinin birinci yılında pasta kesilmesini talep etti.

Avukat Duran'ın talebinin yer aldığı karar, Avukat Hakları Grubu'nun Twitter hesabından “Bir meslektaşımızın haklı talebi” notuyla paylaşıldı.

Davacı tarafın avukatı Murat Duran, bir hafta sonra dosyanın bilirkişiye gönderilmesinin birinci yıl dönümü olacağını belirtti. Bilirkişiye ihtar gönderilmesini talep eden Duran, şunları söyledi:

“Bugün itibariyle dosyanın bilirkişiye verilmesinin üzerinden 11 ay 23 gün geçmiştir. Dosya bilirkişiden iade alınıp yeni bir bilirkişiye verilirse bu kez de o bilirkişiyi beklememiz gerekecek. Bu sebeple bilirkişiye raporu bir an önce sunması için öncelikle aranmasını, daha sonra ihtar davetiyesi gönderilmesini ve dosyanın haftaya bilirkişiye verilmesinin yıldönümü geldiğinde de mahkeme kaleminde hep beraber pasta kesilmesini talep ederim.”

Kararını açıklayan mahkeme, bilirkişiye ihtar çıkarılmasına ve 1 haftalık kesin sürede raporunu sunması hakkında uyarılmasına karar verildi. Raporun mahkemeye belirtilen sürede sunulmaması halinde bilirkişi hakkında suç duyurusunda bulunulacak. (HABER MERKEZİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR