Ankara'daki 5 cinayetin faili Afganistan'da yakalandı

Ankara Altındağ'da bir evde bıçaklanarak öldürülmüş bulunun beş Afganistanlının katil zanlısı Afganistan'da yakalanarak tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ankara Altındağ'da 10 Kasım 2022'de bir evde dördü bıçaklanmış, biri ise boğulmuş olarak bulunan Afganistan uyruklu 5 kişiyle ilgili soruşturmada katil zanlısı yakalandı.

AA'nın haberine göre cinayetlerin ortaya çıkmasının ardından güvenlik kameralarından şüpheli kişinin 23 yaşındaki Afganistan vatandaşı Mohamad Omar Yusufi olduğunu belirleyen polis şüphelinin, cinayetlerin hemen ardından bir çorbacıya gittiğini tespit etti. 

Şüphelinin Türkiye'ye kaçak yollardan girdiği ve cinayetlerin ardından Tahran üzerinden Afganistan'ın Kabil şehrine gittiği de tespit edildi. Polis, Afganistan'daki kurumlara elindeki bilgileri iletti. Bunun üzerine takibe alınan zanlı Herat şehrinde gözaltına alındı ve tutuklandı. Cinayetlerin taraflar arasındaki para transferi nedeniyle işlendiği ileri sürüldü.

Altındağ ilçesi Örnek Mahallesi'nde bir evde yaşayan Afganistan uyruklu 5 kişiden haber alamayan yakınlarının ihbarı üzerine 10 Kasım'da adrese giden polis, Esedullah Rahimi, Serferaz Sayaz, Habibullah Cora Han, Abdul Halim Ruzi Kul ve Abdurrahman Azizi'nin cansız bedenlerini bulmuştu.

Rahimi dışındaki maktullerin vücudunda delici ve kesici alet yarası olduğu belirlenirken, elleri arkadan bağlı ve ağzında bez bulunan Rahimi'nin boğularak öldürüldüğü tespit edilmişti.